Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Täna "KoolOnis": vastakas õpilaste esimesse klassi astumise kord

Tänase “KoolOni” teemaks on õpilaste esimesse klassi astumise kord. Tallinn võttis vastu määruse, mis reformib esimesse klassi astumise korda. Selle kohaselt säilivad Tallinna koolides esimese valikuna kooli soovi korral koolikatsed, kusjuures nüüd võivad kõik Tallinna lapsed kandideerida kõikidesse pealinna koolidesse, kandideerimiseks on vaja vaid lapsevanema avaldust.

Määrus tekitas vastakaid arvamusi, nüüd on aga asi koguni niikaugel, et õiguskantsler Indrek Teder võttis määruse luubi alla ning uurib eelkõige seda, kas Tallinna elukohajärgse munitsipaalkooli määramise tingimused ning kord vastavad põhikooli- ja gümnaasiumiseadusele (PGS) ning põhiseadusele.

 

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg on öelnud, et tema hinnangul on värske määrus vastuolus PGSi mõttega ning „lõhnab seaduse eiramise järele“. Mida see määrus endast aga tegelikult kujutab, kellele see kasulik, kellele kahjulik on, selle üle arutlevad saates Tallinna Haridusameti juht Andres Pajula, Pelgulinna Gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur, Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi ning lapsevanem ja poliitik Liisa Pakosta.

„KoolOn“ jõuab KUKU eetrisse esmaspäeviti kell 13 ja kordusena sama päeva õhtul kell 19, saadet juhib Kristel Kossar.

Saated on järelkuulatavad siit: http://podcast.kuku.ee/saated/koolon/.

Saatesari valmib koostöös suuremate kõrgkoolidega haridusteaduse ja õpetajakoolituse edendamise programmi Eduko raames. Programmi viib ellu SA Archimedes ja rahastab Euroopa Sotsiaalfond.Lisainfo: Maiki Voore, maiki.voore@tlu.ee, 640 9142.

http://eduko.archimedes.ee/koolon

Viimased uudised