Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Tänavu saavad Noore Õpetlase stipendiumi 11 tulevast üliõpilast

Sel aastal pälvisid 4000 euro suuruse Noore Õpetlase stipendiumi 11 keskkoolilõpetajat, kes jätkavad oma õpinguid tunnustatud välisülikoolides.

“See stipendium on suurepärane näide eraalgatuse ja riigi õnnestunud strateegilisest koostööst,” ütles Sihtasutuse Archimedes stipendiumiprogrammi konsultant Kristiina Vaik. Eraettevõtete, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Sihtasutuse Archimedes koostöös välja antava stipendiumi fondi annetasid tänavu 24 eraisikut 24 000 eurot, Haridus- ja Teadusministeerium lisas omalt poolt 20 000 eurot.

Selleaastased stipendiumi saajad suunduvad õppima mainekatesse Suurbritannia ja USA ülikoolidesse nagu Edinburgh, Harvard ja Massachusetts Institute of Technology. Valitud erialade seas on kriminoloogia, bioloogia, muusika, lennundus, keemia, tsiviilehitus, aju-uuringud ja immunoloogia.

“Loodame, et Noore Õpetlase stipendiaatide edulood on inspiratsiooniks tänastele lõpuklassidesse astujatele,” ütles stipendiumi nõukogu liige Tõnu Pekk. “Kodumaa piiridest kaugemale vaataval noorel on kordades suuremad võimalused enesele sobiv eriala ja õppekava leida.”

Pekk lisas, et välisülikoolidesse kandideerimiseks tuleb lõpuklasside õpilastel ettevalmistusi teha juba käesoleval sügisel, sest paljudes koolides on avalduste esitamise tähtaeg veel enne aasta lõppu. Näiteks Oxfordi Ülikoolis õppimiseks tuleb avaldus esitada juba 15. oktoobriks.

Stipendiumiavaldusi laekus sel aastal kokku 36. Taotluse esitamise eelduseks on vastuvõtt akadeemiliselt tunnustatud Euroopa või Põhja-Ameerika ülikooli. Edukaid kandidaate õnnitletakse 15. augustil kell 16.00 Telliskivi Loomelinnakus F-Hoones toimuval endiste ja praeguste stipendiaatide ning toetajate kohtumisel.

Viimased uudised