Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Tartus toimub kõrgharidusfoorum “Euroraha ja kvaliteet”

Sihtasutus Archimedes korraldab 22. septembril kõrgharidusfoorumi “Euroraha ja kvaliteet”. Foorumi idee on jätkata ühiskonnas käimasolevat diskussiooni kõrghariduse kvaliteedi üle ning arutleda, millist rolli eurotoetused valdkonna arendamisel omavad.

Kõrghariduse kvaliteedi arendamise programmi Primus raames korraldataval foorumil räägime, millest sõltub kõrghariduse kvaliteet ja konkurentsivõime, mida on Euroopa Liidu struktuurivahendite abil kõrghariduse edendamisel juba tehtud ning milliste tegevustega tuleks jätkata järgmisel rahastamisperioodil. Foorumil astuvad üles Tartu Ülikooli emeriitprofessor Rein Taagepera, Eesti Vabariigi kaitseminister Jaak Aaviksoo ja Tartu Ülikooli rektor professor Alar Karis, Saku Õlletehase personalidirektor Ave Kala ning haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse osakonna juhataja Mart Laidmets.

Aastateks 2007-2015 on kavandatud suunata kõrgharidusse ja teadusse 10,7 miljardit krooni. Selle raha kasutamise põhilised eesmärgid on teadmistepõhisele ühiskonnale vajaliku uue põlvkonna teadlaste ja inseneride lisandumine ning kõrghariduse kvaliteedi tugevnemine ja lisandväärtuse loomisele suunatus.

Kõrgharidusfoorum “Euroraha ja kvaliteet” toimub 22. septembril 2010 Tartus Dorpati konverentsikeskuses algusega 10:30. Foorumile on oodatud kõrgkoolide juhid, õppejõud ja teadlased, kõrghariduse ametnikud, tööandjad, üliõpilased ja lapsevanemad.

Rohkem infot ja registreerimine foorumi kodulehel: http://primus.archimedes.ee/konverents/.

Primust viib ellu sihtasutus Archimedes. Programmi eelarve on 228 miljonit krooni (2008-2015), millest 95% on toetus Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist.

Täpsem info:
Kadrin Kergand
e-post: kadrin.kergand@archimedes.ee
tel: 730 0804

Viimased uudised