Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Teadlased ja ajakirjanikud arutavad, kuidas meedia kajastab teadlaste tegemisi

Teisipäeval, 29. aprillil kell 11 algab Tallinnas Nordic Hotell Forumis teadusajakirjandusele pühendatud konverents “Teadus – tumm või tummine?”, konverentsi avamisel saavad auhinnad parimad teaduse populariseerijad.

Konverentsi avab Euroopa Komisjoni teaduse peadirektoraadi peadirektor José Manuel Silva Rodriguez, kes annab koos sihtasutuse Archimedes ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajatega üle tänavused teaduse populariseerimise auhinnad.

Konverentsi eesmärgiks on käivitada dialoog meedia ja teaduse esindajate vahel ning arutada mitmete teemade üle, mis siiani jäänud ühiskonnas põhjalikumalt läbi rääkimata: kui palju on teadlaste tegemistest tarvis teada anda, kelle ülesanne on teadlaste saavutuste tutvustamine laiale avalikkusele, kuivõrd suudetakse tõrjuda pseudoteaduslike uudiste pealetungi, kas Eestis on pädevaid teadusajakirjanikke ja kuidas neid juurde saaks, kes peaks teaduse populariseerimist rahastama.

Konverentsil esinevad mitmed Eesti teaduse ja Eesti ajakirjanduse tänapäeva tegijad nagu Riigikogu esimees Ene Ergma, Tallinna Tehnikaülikooli professor Alvar Soesoo, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi teadur Mait Müntel , Eesti Rahvusringhäälingu teadusajakirjanik Priit Ennet, Tartu Ülikooli professor Andres Metspalu, Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa ning sihtasutuse Archimedes juhatuse liige Ülle Must, lisaks teadusajakirjanik ja nende koolitaja Harald Hornmoen Norrast, konverentsi arutelu juhib Tiina Kangro osaühingust Haridusmeedia.

Teadusmeedia konverentsi “Teadus – tumm või tummine?” korraldavad sihtasutus Archimedes, Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Teaduste Akadeemia ning osaühing Haridusmeedia.

Lähem teave:

Terje Tuisk
Sihtasutus Archimedes
Tel 511 0356
http://www.archimedes.ee/teadusmeedia

Asso Ladva
kommunikatsioonibüroo konsultant
Haridus- ja Teadusministeerium

Viimased uudised