Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Teadusbuss “Suur Vanker” võitis Euroopa Liidu Descartes’i teaduskommunikatsiooni preemia 5000 eurot

Euroopa Liidu Descartes’i teaduskommunikatsiooni preemiat antakse välja alates 2004. aastast eesmärgiga tunnustada neid, kes on olnud eriti edukad ja innovaatilised teaduse Euroopa avalikkusele huvitavaks ja mõistetavaks muutmisel.

Eesti Füüsika Selts võitis Teadusbussiga “Suur Vanker” 2006. aastal esmakordselt välja antud Eesti Teaduse Populariseerimise Auhinna ning esitati Eesti kandidaadina Descartes’i teaduskommunikatsiooni preemiale. Teaduse Populariseerimise Auhinna konkurss toimus 2006. aasta kevadel Eesti Teaduste Akadeemia, Sihtasutuse Archimedes ja Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös..

Teadusbuss “Suur Vanker” on liikuv teaduslabor ja teadusteater, mis külastab koole kõikjal üle Eesti, pakkudes vaatamiseks füüsika ja vahel ka keemia eksperimente ning seda huvitaval ning kaasakiskuval moel TÜ ja TTÜ füüsikatudengite esituses. Teadusbuss külastas oma esimese tegutsemisaasta jooksul 156 kooli ja on esinenud rohkem kui 30000 õpilasele üle terve Eesti.

2007. aasta Eesti Teaduse Populariseerimise Auhinnale kandideerimise tähtaeg on 16.märts. Tänavune auhinnafond on 160 000 krooni. Info konkursi tingimuste kohta leiad www.archimedes.ee/etpa

Lisainfo teadusbussist:
Kaido Reivelt
Eesti Füüsika Selts
737 4623
kaido.reivelt@ut.ee
http://www.fyysika.ee/fyysika/teadusbuss/

Lisainfo Eesti Teaduse Populariseerimise Auhinnast:
Terje Tuisk
SA Archimedes
511 0356
terje.tuisk@archimedes.ee

Viimased uudised