Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Teaduse populariseerimise telesaatesari Rakett 69 alustab taas!

Sellel laupäeval kell 18.30 alustab ETV eetris oma II hooaega võistlussaade Rakett69. Saatesarjas tuleb 15 finalistil, kelle hulgas on nii õpilasi kui üliõpilasi, lahendada ülesandeid, mis lisaks teadmistele matemaatika, keemia, füüsika ja bioloogia vallas nõuavad ka loovust, loogikat ja meeskonnatööd.

Eelmisel hooajal esmakordselt eetris olnud 16-osalise sarja jooksul tuli kahteistkümnel taibukal noorel lahendada erinevaid ülesandeid. Näiteks pidid noored ehitama makaronidest võimalikult tugeva silla, tegema punasest kapsast pH-indikaatori ja programmeerima robotit. Saatesarja võitis Juhan Koppel, kes 10 000 euro suurust preemiat plaanib kasutada välismaal õppimiseks.

Avasaate  kohtunikeks on PhD Mart Noorma, PhD Heli Lukner ja MSc Aigar Vaigu. Aigar Vaigu osaleb kohtunikuna kõigis hooaja saadetes, Mart Noorma ja Heli Luknerit asendavad osades saadetes külaliskohtunikud.

Saate kohtuniku Aigar Vaigu sõnul on saade noortele võimaluseks lahendada põnevaid väljakutseid ja uurida, kuidas ja miks asjad toimivad. ”Püüame noortelt võtta hirmu asjade sisemusse vaatamise ees. Saate käigus saavad noored arendada oma käelisi oskusi ning juurde ka kõvasti katsetamisjulgust. Näitame noortele seda, et teaduse tegemiseks tuleb ka käed ”mustaks” teha.”  ütles Vaigu.

Sel hooajal salvestatakse saated Ahhaa Teaduskeskuses, mis annab tegutsemiseks loova keskkonna.

Saatesarja eesmärk on ergutada ja suunata noorte uudishimu, tõsta teadlikkust teaduse ja tehnoloogia rollist meie igapäevaelus ja Eesti teadlaste ja inseneride panusest teaduse ja tehnoloogia arengusse üldiselt.

Telesaated valmivad teaduse populariseerimise TeaMe programmi raames, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo:
Kaspar Kaljas, OÜ Vesilind 55577787
Margit Meiesaar, SA Archimedes margit.meiesaar@archimedes.ee 7300 339

Liina Raju
SA Archimedes teaduskoostöökeskuse pressiesindaja
Tel: 7300 328, 534 992 50
liina.raju@archimedes.ee

Viimased uudised