Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Teadushuvilised õpilased kogunevad taas Viitnal

9. – 11. augustini koguneb Viitna puhkekeskusesse Õpilaste Teadusliku Ühingu suvelaagrisse üle viiekümne teadushuvilise noore. Sel aastal räägitakse tõesusest ja tõestatusest erinevates teadusvaldkondades.

Kaheksakümnendatel asutatud Õpilaste Teaduslik Ühing (ÕTÜ) on nüüd taas ellu äratatud ja juba viiendat korda koguneb Viitnale hulk vanu ja uusi teadushuvilisi noori.

“Laagris saavad teadushuviga õpilased suhelda teiste sarmaste huvidega noortega. Tegevteadlastest juhendajate käe all teevad noored tutvust akadeemilise maailmaga ning süüvivad teadusliku uurimistöö võimalustesse neid huvitaval erialal,” rääkis laagrit korraldav Terje Tuisk sihtasutusest Archimedes.

Laagri programmi on kokku pannud EBS-i professor Peeter Lorents, kes on olnud ÕTÜga seotud alates selle asutamisest 80-ndtatel aastatel. Esinejateks on sel aastal näiteks Einar Laigna, Mart Raukas, Enn Kasak, Sirje Keevallik, akadeemik Leo Mõtus, Toomas Kaevand ja varem õpilasena osalenud Heidy Meriste. Iga esineja avab üldteemat oma valdkonna raames, samuti toimuvad igal õhtul noortevahelised diskussioonid erinevatel teemadel.

1980. aastal asutatud Õpilaste Teaduslik Ühing oli aktiivne kuni 1995. aastani. Tänu Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusele sai ÕTÜ 2004. aasta sügisel, mitu ÕTÜ-põlvkonda hiljem, võimaluse taas tegevust alustada. Taasasutatud ühingu tegevust koordineerib sihtasutus Archimedes, ühingu tegevuse taastamise juures on olnud aktiivselt tegevad paljud ÕTÜ vilistlased.

“Paljudest vilistlastest on tänaseks saanud teadlased, kes leiavad, et ÕTÜ mängis nende arengus olulist rolli. Aga isegi neist ÕTÜ-lastest, kes aktiivselt teaduse juurde ei jää, saavad kindlasti teadussõbralikud inimesed,” rääkis Tuisk.

Lisainfo: Terje Tuisk, SA Archimedes, tel 511 0356.

Viimased uudised