Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Teadussarja Rakett69 võitis Juhan Koppel Pärnust

Laupäevases noorte teadusvõistluse Rakett69 finaalsaates selgus saatesarja ja 10 000 eurose auhinna võitja – Juhan Koppel Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist.

ETV eetris olnud 16-osalise teadusseikluse jooksul tuli kümnel taibukal noorel lahendada erinevaid ülesandeid, mis nõudsid lisaks teadmistele matemaatika, keemia, füüsika ja bioloogia vallas ka loovust, loogikat ja meeskonnatööd. Näiteks pidid noored ehitama makaronidest võimalikult tugeva silla, tegema punasest kapsast pH-indikaatori ja programmeerima robotit.

Sarja finaalis võtsid üksteiselt mõõtu Pärnu abiturient Juhan ja Tartu Miina Härma gümnaasiumi õpilane Jaan-Erik Past, kelle juhitud meeskondadesse koondusid kõik teised sarjas osalenud 10 noort, et ehitada võimalikult kõrgele lendav rakett.

Saatesarja võitjale oli Archimedese TeaMe programmi rahastusel auhinnaks 10 000-eurone rahasumma, mida võitja peab kasutama hariduslikel eesmärkidel. “Bakalaureusekraadi omandamise plaanide osas sooviksin jääda kodumaale, õppides Tartu Ülikoolis füüsikat või materjaliteadust; edaspidi tuleks kõne alla ka välismaal õppimine ja just selles osas on võidetud stipendiumist suurim kasu,“ kommenteeris Juhan ise oma rahakasutusplaane.

Ühtlasi on avatud kandideerimine saatesarja Rakett69 teise hooaja saadetesse, kuhu on oodatud kõik 16-24-aastased teadushuvilised noored. Kandideerida saab kuni juuni lõpuni, info kandideerimise kohta asub saatesarja veebilehel www.rakett69.ee. Saatesarja Rakett69 rahastab Euroopa Sotsiaalfondi programm TeaMe.

Lisainfo: Ylle Rajasaar, OÜ Vesilind, 5557 7787;
Saatesarja veebileht
www.rakett69.ee.

Viimased uudised