Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

TTÜ esindajale omistati Erasmuse ministri tiitel

Erasmuse programmi koordinaatorite aastakonverentsil (ERACONi Konverents) sai Erasmuse ministri tiitli Maret Hein Tallinna Tehnikaülikooli rahvusvaheliste suhete osakonnast. Maret Hein on praegu ainus Eesti ülikooli esindaja, kes on saanud selle tiitli.

Euroopas on kokku kolmteist Erasmuse ministrit. Ministri tiitlid anti välja esmakordselt ja seda tehti seoses Erasmuse programmi 25. aastapäeva tähistamisega Euroopas.  Erasmuse ministri tiitli saamise eelduseks on vähemalt 15 aastat töötamist Erasmuse programmi üldkoordinaatorina ja ülikooli rektori nominatsioon.

TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Alar Kolk: „Ministri tiitel tähendab lisaks aule ka kohustust aidata kaasa TTÜ hariduse edendamisele ja ülikooli rahvusvahelistumisele. Loomulikult tähendab ministri tiitel suurt tunnustust TTÜle tervikuna, see annab tunnistust suurest kompetentsist, mida rahvusvaheline osakond saab pakkuda nii rahvusvahelistele tudengitele kui ka Erasmuse projektide algatamisele.“

Maret Hein töötab TTÜ rahvusvaheliste suhete osakonnas juhataja asetäitjana rahvusvahelise mobiilsuse ja võrgustike alal. Tal on pikaajaline kogemus rahvusvahelisel haridusmaastikul, Hein on tegelenud aastate jooksul nii välisüliõpilaste vastuvõtu kui ka rahvusvahelise mobiilsusega. Samuti on Maret Hein osalenud mitmes rahvusvahelises hariduskoostööprojektis ja olnud ka mitme sellise projekti algataja.

TTÜ-l on Erasmuse lepingud 350 ülikooliga ja aastate jooksul on ligi 1000 TTÜ tudengit välismaal õppimas käinud, TTÜsse on tulnud  800 vahetustudengit. Õppejõude ja töötajaid on programmi raames end partnerülikoolides täiendanud ligi 500. Kokku on TTÜ osalenud ligi 25-s Erasmuse projektis.

Viimased uudised