Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

"Üheksandikud" näitab koolielu seestpoolt

Juba homme, 12. oktoobril alustab ETV-s uus koolielu-teemaline tõsieluseriaal „Üheksandikud“, mis jälgib ühe klassi arengut terve õppeaasta vältel.

Sarja keskmes on Kuristiku Gümnaasiumi 9. klass. Tagasihoidlike õpitulemustega klassi ees vahetatakse välja viie aine (eesti keel ja kirjandus, matemaatika, inglise keel, bioloogia, kehaline kasvatus) õpetajad. Noorte ette astuvad nn super-õpetajad, kelle missiooniks saab eeloleva õppeaasta vältel klassi õpitulemusi oluliselt parandada. See annab noortele, kel enne polnud lootustki edasi õppimiseks, võimaluse astuda kas gümnaasiumi või kutsekooli.

Saatesarja eesmärgiks on väärtustada ja populariseerida õpetaja kutset, tõsta au sisse õppimine; suurendada õpilaste enesekindlust ja usku oma tulevikuväljavaadetesse; tutvustada koolielu ja koolis toimuvat avalikkusele lähemalt ning ärgitada ühiskonnas debatte kooliharidusest ja õpetajate rollist meie elus.

Sari „Üheksandikud“ alustab ETV ekraanil 12. oktoobril kell 20.00. Telesaatele järgneb vestlussaade Vikerraadios kell 21.05. Kokku läheb eetrisse 12 kolmekümne-minutilist saadet iganädalaselt ETV-s ja Vikerraadios. Rohkem infot leiab veebilehelt http://etv.err.ee/?0568322.

Tele- ja raadiosaate valmimist toetab Euroopa Sotsiaalfondist rahastatav Eduko programm.

Lisainfo:
Maarja Karjaherm
Eduko programmi koordinaator

Viimased uudised