Üldandmed Kontakt Otsi

Välistudengite temaatika on Arvamusfestivalil Ekspress Meedia ala esimene arutelu

Sihtasutus Archimedes osaleb Paides Arvamusfestivalil Ekspress Meedia alal välistudengite temaatikat puudutaval arutelul “Välistudeng – haridusturist?”. Arutelu toimub 12. augustil 12:00-13:00 eesti keeles ning on festivali avapäeva üks esimesi vestlusringe.

Üks kõige lihtsamaid viise, kuidas andekas noor oma kodumaale meelitada, on kutsuda ta õppima Eesti ülikooli. Õpingute lõpul peaks pingutama, et Eestist värskeid vilistlasi kohe mitte minema lasta, vaid tuleks leida võimalus, et andekad inimesed jääksid siia oma teadmisi ja kontakte ka Eesti ühiskonnaga jagama.

“Välistudengite temaatika on saanud viimase aasta jooksul palju meediakajastust ja seda mitte ainult õpingute seoses,” kommenteeris teema tähtsust arutelu moderaator Katrina Koppel (Eesti Üliõpilaskondade Liit). “Välistudengite kasutegurist peaks avalikkus rohkem teadma, sest võidujooks andekate tudengite ning seejärel juba tööturule suunduvate vilistlaste nimel on muutunud maailmas aina intensiivsemaks.”

Arutelust võtavad osa kõigi hariduse jaoks oluliste sektorite esindajad. Haridus- ja teadusministeeriumi esindab kõrgharidusosakonna juhataja Margus Haidak; rahvusvahelistumise elluviimise poolt on esindatud Eesti kõrghariduse välisturunduse vanemspetsialist Kaidi-Kerli Kärner (Sihtasutus Archimedes), ülikooli poolt on esindatud innovatsiooni ja ettevõtlussuhete prorektor Tea Varrak (TTÜ), ettevõtjaid tehnoloogiaportaali Geenius müügijuht ja Air Splint asutaja Rait Arro ning välisüliõpilasi Jason Dydynski, Tartu Ülikooli tudeng ja tudengiesindaja USAst.

EkspressMeedia2016

Arutelu juhib Eesti Üliõpilaskondade juhatuse liige Katrina Koppel.

Olete oodatud Arvamusfestivalile kaasa mõtlema!

Lisainfo:
Arvamusfestivali koduleht: http://www.arvamusfestival.ee
Arvamusfestival: Välistudengite arutelu tutvustus
Arvamusfestival: Ekspress Meedia ala
Katrina Koppel: “Kas tõesti on meie loosung „Välistudengid koju tagasi!”?
Eero Loonurm: “Kuidas välistudengeid Eestisse meelitada?”

Viimased uudised