Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Valmis raamat Euroopa vabatahtlikust teenistusest

Euroopa vabatahtliku teenistuse 10. aastapäevale pühendatud raamatu „Hüppasin ellu tundmatus kohas” kirjutas kümne EVS vabatahtliku loo põhjal kokku Liis Kängsepp.

„Nende kümne noore lood olid väga inspireerivad. Need olid naljakad, kurvad, ilusad, samas ka koledad. Nagu elu üleüldiselt. Lugejatele peaks see andma innustust hakata vabatahtlikuks, iseenese piire ja maailma avastada ning mõistagi EVSis osaleda,” selgitas teose koostaja Liis Kängsepp.

SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo korraldas konkursi, kuhu endised EVS vabatahrlikud said oma loo saata. Konkursile laekunud lugudest valiti välja kümme vahvamat, jälgides, et need oleksid võimalikult mitmekesised nii vabatahtliku töö tegemise aja, koha, projekti teema kui ka peategelaste endi osas.

„Arvan, et selle raamatu põhiline eesmärk on inimesi innustada. Kui meie saime hakkama, miks siis mitte sina? Lihtsalt minna teise riiki, elada ja töötada seal ning teha midagi head! Kõigil noortel on võimalus minna vabatahtlikuks, miks mitte seda võimalust kasutada ja ennast proovile panna,” kommenteeris Nepaalis käinud Heleri Alles, üks vabatahtlikest, kelle lugu raamatust lugeda saab.

Julgust soovib ka Hispaanias käinud Triin Rebane (praeguse nimega Adamson), kelle sõnul oleks ta nõus kas või kümme korda uuesti vabatahtlikuks minema.

Raamatu peaegelased tegid Euroopa vabatahtlikku teenistust Hispaanias, Kreekas, Belgias, Hollandis, Makedoonias, Ukrainas, Türgis, Nepaalis ja Mehhikos. Raamatust saab lugeda, kuidas neil tuli elada pool aastat telgis, õppida ära prantsusekeelne viipekeel, pesta mudilasi külmaveevoolikuga poolavalikus hoovis ja palju muud põnevat.

Raamatuga saab tutvuda veebis: http://euroopa.noored.ee/node/4141

Viimased uudised