Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Work in Estonia mess annab ettevõtetele võimaluse tööjõupuudust leevendada

Sihtasutuse Archimedes algatus Study in Estonia viib koostöös EASi ja Ülemiste City`ga novembris neljandat korda läbi messi Work in Estonia, kus kokku viiakse tööandjad ning Eestis õppivad välistudengid. 18. novembril toimub mess Tallinnas, Ülemiste City SpaceX sündmustekeskuses ning 23. novembril Tartus Hotell Dorpati konverentsikeskuses. Tartusse laieneb mess esmakordselt, kuna huvi nii tööandjate kui ka välistudengite poolt on iga aastaga kasvanud.

Messil osalevad nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppe välisüliõpilased erinevatest õppevaldkondadest nagu näiteks IT, inseneriteadused, reaalained ja sotsiaalteadused. Tudengid on huvitatud nii täis- ja osakoormusega tööst, praktikavõimalustest ja ka lihttööst lisaraha teenimiseks, seega on väga erinevate huvidega ettevõtetel võimalus leida just endale sobivad töötajad.

Messil osalev Tieto Estonia AS on välismaalasi intensiivsemalt palganud kaks viimast aastat. „Meie jaoks on vajadus välismaalaste järgi tihedalt seotud teenustega, mida oma klientidele eelkõige Skandinaavias ja Baltikumis pakume. Samuti leevendab välismaalaste palkamine tööjõu nappust, millega seisavad silmitsi paljud ettevõtted. Täna töötab meie Tallinna kontoris 110 välismaalast kokku 16-st erinevast rahvusest. Rahvusvahelistumine on toonud kaasa mitmeid positiivseid muutusi meie töökultuuris ja harjumustes ning avardanud tohutult silmaringi. Ka hetkel on meil avatud mitmeid erinevaid positsioone, kuhu ootama kandideerima nii Eestist kui välisriikidest,“ selgitab Tieto Estonia AS personalijuht Laura Eelmaa.

Pilt Work in Estonia messist aastal 2015. Foto: SA Archimedes

Pilt Work in Estonia messist aastal 2015. Foto: SA Archimedes

Eestis õppis 2015/2016 õppeaastal kraadiõppes 3476 välistudengit 107 eri riigist. Kraadiõppuritele lisanduvad veel vahetustudengid, kellega kokku on võimalike töökoha huvilisi ca 5000 noort inimest. Eesti kraadi omistavate kolmandate riikide tudengid omavad Eestis õppimiseks ajutist elamisluba, mis annab neile ka õiguse täiskoormusega töötada, mistõttu ei pea nad eraldi tööluba taotlema. Välistudengite kaasamine toob meeskonda uusi ideid ja võimalikke kontakte välisriikidest. Näiteks ekspordiga tegelev ettevõte võib leida messilt konkreetset sihtturgu hästi tundva ja vajalikku võõrkeelt kõneleva uue töötaja. Samuti aitab välismaalaste palkamine suurendada ettevõtte rahvusvahelist mõõdet, suurendada töötajate kommunikatsioonioskusi ja tolerantsi ning luua mitmekesisemat töökeskkonda.

Nii Tallinnas kui Tartus toimuvad lisaks messile ka tudengitele mõeldud seminarid „Estonian work culture and legal requirements for working“ ja „How to start your own business in Estonia?“, mis annavad välisüliõpilastele ülevaate siinsest töökultuurist ja selle võimalustest. Tööandjatele on messil osalemine tasuta, registreerumise tähtaeg on 10. november.

Messile registreerimine ettevõttele:
http://www.studyinestonia.ee/kutse-varba-ettevottesse-valistudeng

Lisainfo:

Greta Roosaar
Sihtasutus Archimedes
e-post: greta.roosaar@archimedes.ee
tel. +372 58040822
www.studyinestonia.ee
www.archimedes.ee

Viimased uudised